Pogoda na dziś - środa 24 maja 2023. Będzie pochmurnie, a momentami nawet burzowo

Pogoda na dziś, czyli środę 24 maja 2023 roku nie zapowiada się zbyt dobrze. Dzień rozpocznie się pochmurnie. Czekają nas przelotne opady deszczu oraz niezbyt przyjemna aura. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Nadchodzi cyklon Dawid.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Zgodnie z komunikatami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Cyklon Dawid będzie siał spustoszenie - wyższym temperaturom towarzyszyć będą gwałtowne burze, ulewy oraz grad. 

Zobacz wideo "El Nino przyniesie powodzie i susze w różnych częściach świata"

Prognoza pogody na dziś. Nadchodzi niebezpieczny cyklon

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę znaczna część Polski będzie pod wpływem cyklonu, który zmierza w kierunku naszego kraju. Najcieplej będzie na południu, gdzie temperatura będzie sięgać nawet 26 st. Celsjusza. W centrum pochmurnie i deszczowo, a na Podkarpaciu mogą pojawić się pierwsze wiosenne burze.

Pogoda na lato 2023. Jakie są prognozy IMGW? Prof. Miętus (IMGW) w Gazeta.pl: Rok 2025 rok będzie rekordowo gorący

Najwyższe temperatury notowane będą w województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Najcieplej w Białymstoku - tam 26 stopni Celsjusza. Równie ciepło w Suwałkach, a zaledwie stopień mniej w Olsztynie. W Łodzi, Toruniu oraz Warszawie po 24 st. Celsjusza. W Gdańsku i Kielcach na termometrach będą 22 st., a w Katowicach, Lublinie i Opolu po 20 st. Najchłodniej w Krakowie - 19 stopni, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim - 18 stopni, oraz Zielonej Górze i Poznaniu, gdzie termometry wskażą jedynie 17 kresek.

Burza (zdjęcie ilustracyjne) Gwałtowna zmiana pogody. Będzie chłodno i deszczowo. Sprawdź, gdzie zagrzmi

Pogoda w sobotę. Południe kraju czekają burze z deszczem, a nawet gradem

W ciągu dnia czeka nas słaby spadek ciśnienia. Poza tym, mieszkańcy południa i południowego-wschodu nie powinni wychodzić z domu bez parasola. Możliwe przelotne zachmurzenia i opady deszczu, także w Warszawie. IMGW wydało alerty ostrzegające przed burzami dla mieszkańców kilku województw, w tym: podkarpackiego, lubelskiego (poza wschodnią częścią regionu), mazowieckiego (w powiatach: garwolińskim, kozienickim, białobrzeskim, radomskim, Radom, zwoleńskim i lipskim), świętokrzyskiego (na wschodzie województwa) i małopolskiego (w powiatach wschodnich).

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl