Pogoda na dziś - poniedziałek, 22 maja. Przyjemna aura nad Polską. Czeka na dużo słońca

Pogoda na dziś, czyli na poniedziałek, 22 maja znów będzie nam sprzyjać. W końcu możemy zapomnieć o chłodnej aurze i przymrozkach, a w zamian za to powitać dużo słońca. Czy mimo wszystko przydadzą się gdzieś parasolki?

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, początek tygodnia zacznie się naprawdę przyjemnie. W całej Polsce możemy liczyć na słońce i temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Fale Kelvina odnotowane w kwietniu 2023 roku. Fale Kelvina i siła Coriolisa. Zdjęcia NASA pokazują, że nadciąga El Nino

Pogoda na dziś. Ciepło w całym kraju

Jak informuje Instytut Meteorologii Wodnej, w poniedziałek najcieplej zapowiada się na Pomorzu Zachodnim, gdzie słupki rtęci zatrzymają się na 25 stopniach Celsjusza. Jeden stopień mniej zapowiada się na Warmii i Mazurach, Dolnym Śląsku oraz w okolicach Zielonej Góry. 23 stopnie będą dziś w centrum Polski, a 22 na południu i Podlasiu. Mieszkańcy Trójmiasta i Lubelszczyzny mogą liczyć na 21 stopni Celsjusza. 

Pogoda na wakacje (zdjęcie ilustracyjne) IMGW o pogodzie na wakacje. Czeka nas najcieplejszy czerwiec od 30 lat?

Prognoza pogody. Sporo słońca

W poniedziałek na niebie pojawi się przejściowe zachmurzenie i dużo promieni słonecznych. Opady deszczu przewidziane są jedynie w okolicach Sudetów oraz Kotliny Kłodzkiej. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i północno wschodnich. Nieco mocniej powieje na północy - tam porywy mogą sięgać do 55 km/h. Synoptycy nie przewidują także na dziś żadnych ostrzeżeń pogodowych. 

Jak będzie w kolejnych miesiącach?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował niedawno długoterminową prognozę pogody na okres od czerwca do lipca. Jak się okazuje, wraz z kolejnym miesiącem zawita do nas upalne lato. Według przewidywań średnia miesięczna temperatura powietrza może wówczas wynosić wartości powyżej normy w odniesieniu do niemalże ostatnich 30 lat.