Pogoda na dziś - niedziela, 21 maja. Ostatni dzień weekendu przyniesie dużo słońca, nawet do 27 st. C

Pogoda na dziś - niedziela, 21 maja. Koniec weekendu zapowiada się obiecująco. Po tygodniu chmur i ochłodzeniu czeka nas prawdziwe lato - w wielu miejscach temperatura sięgnie powyżej 25 st. C. Wszystko za sprawą wędrującego w kierunku Morza Bałtyckiego wyżu Ulla, który przyniesie ciepłe masy powietrza, a także słoneczną aurę.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wszystko wskazuje na to, że koniec weekendu przyniesie jeden z najcieplejszych dni. Niedziela 21 maja ma być słoneczna, a w wielu miejscach nawet upalna. Warto zatem dobrze zaplanować czas wolny na spacery, grillowanie czy czas na świeżym powietrzu. Temperatury nawet do 27 stopni C. 

Pogoda na dziś. Czy niedziela, 21 maja przyniesie pierwsze upały?

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wraz z końcem weekendu czeka nas prawdziwe uderzenie ciepła. Iście wiosenna aura będzie towarzyszyć nam we wszystkich regionach kraju - niebo będzie bezchmurne, a słońce mocno przyświeci. Niemal w całej Polsce termometry wskażą powyżej 20 st. C., z kolei kolejne dni przyszłego tygodnia zwiastują nadejście pierwszych upałów. Niestety lokalnie należy spodziewać się dość intensywnych, lecz krótkotrwałych burz.

Pogodę w Polsce zmieni nadciągający wyż Ulla, który wędrując nad Bałtyk, przyniesie poprawę aury. Temperatura maksymalna sięgnie od około 22 st. C w centrum i na wschodzie, do 24 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Pogoda na kolejny tydzień - lato zawita na dobre? 

Po słonecznym i pogodnym weekendzie czeka nas równie obiecujący nowy tydzień. Według synoptyków będzie o wiele cieplej niż w poprzednich dniach. Najcieplejsze dni przypadną jednak na 22-24 maja. We wtorek 23 maja termometry na zachodzie i południowym zachodzie Polski wskażą 25 st. C. Lokalnie mówi się o wartościach sięgających nawet 29 st. C. Wisienką na torcie była też informacja podana przez IMGW - o przymrozkach możemy już na dobre zapomnieć, a koniec miesiąca będzie przypominał już prawdziwe lato! 

Niestety wraz ze wzrostem temperatur możemy spodziewać się nagłych opadów, a także burz lub nawet gradobicia. Jak poinformował serwis fanipogody.pl, początkowo będą się ograniczać jedynie do obszaru południa i terenów podgórskich, lecz z kolejnymi dniami front atmosferyczny powędruje także nad inne województwa. Wówczas zagrożona będzie centralna i wschodnia Polska.