Pogoda na dziś - piątek, 26 maja. Słonecznie, ale może zagrzmieć. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Wiosna w pełni, a miłośnicy mają powody do zadowolenia. Do Polski zawitała ciepła i słoneczna aura, która objawia się w przyjemnych temperaturach. Czy ostatni piątek miesiąca będzie podobny? Oto pogoda na dziś, czyli na piątek, 26 maja.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, w piątek nad Polskę zacznie napływać wyż Vera znad Atlantyku. W całym kraju będzie dużo słońca, a maksymalne temperatury będą wynosić około 20 stopni. Jednak nie wszędzie zapowiada się przyjemnie. Dla niektórych powiatów wydano ostrzeżenia przed burzami. 

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza pogody. Ciepło i słonecznie

W piątek najcieplej zapowiada się na Podlasiu, Podkarpaciu i Mazowszu. Tam słupki rtęci zatrzymają się dziś na 22 stopniach Celsjusza. Na Lubelszczyźnie i w okolicach Łodzi będzie 21 stopni, z kolei jeden stopień mniej na Warmii i Mazurach, południowym zachodzie, a także Małopolsce i Wielkopolsce. Nieco chłodniej na Śląsku i na Pomorzu - tam termometry wskażą maksymalnie 19 stopni Celsjusza. 

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny czerwiec okaże się gorącym miesiącem Długoterminowa prognoza pogody na czerwiec i Boże Ciało 2023 od IMGW

Pogoda na dziś. Uwaga na burze

Dziś w całej Polsce będzie przeważnie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, z wyjątkiem południowego wschodu, gdzie pojawi się więcej chmur. Tam mogą wystąpić dziś intensywne opady deszczu i burze z piorunami. Wiatr zapowiada się słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich oraz północno-zachodnich. Mocniej powiać powieje w czasie burz, a także nad morzem. 

Pogoda na wakacje. Upały latem (zdjęcie ilustracyjne) Niebezpieczne upały w wakacje. IMGW o pogodzie podczas tegorocznego lata

Instytut Meteorologii Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Żółte alerty obowiązują dla powiatów: hrubieszowskiego, tomaszowskiego, lubaczowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, Przemyśla, brzozowskiego, sanockiego, bieszczadzkiego oraz leskiego.