Pogoda na dziś - niedziela, 28 maja 2023. Dużo słońca, a gdzieniegdzie zachmurzenie

Pogoda na dziś, czyli niedzielę, 28 maja 2023 roku zapowiada się słonecznie. Choć będzie dość ciepło, to na upały nie ma co liczyć. Synoptycy informują, że w niektórych częściach kraju pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Parasole jednak można zostawić w domu.
Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Dzisiejsza pogoda sprzyja spacerom, piknikom i innym aktywnościom na świeżym powietrzu. Choć bywało, że w maju pojawiały się pierwsze upały, a termometry wskazywały wartości powyżej 25 st. C, to jednak w tym roku jest nieco chłodniej. Mimo to dzień zapowiada się bardzo przyjemnie.

Klimat Polski 2022. Susza na polach Jest raport o klimacie Polski. Ostatni rok był gorący, suchy - i będzie gorzej

Pogoda na dziś. Polska pod wpływem wyżu

Dziś, czyli w niedzielę 28 maja 2023 roku sytuacja baryczna w Polsce kształtuje się pod znakiem wyżu, którego centrum znajduje się nad Litwą. Z zachodu jednak będzie napływać dość chłodne polarno-morskie powietrze, co wpłynie na ukształtowanie temperatur na terenie całego kraju.

Z danych udostępnionych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim termometry wskażą od 20 do 22 st. C. Nieco chłodniej na Warmii, mazurach oraz na Podlasiu od 18 do 20 stopni Celsjusza. W Wielkopolsce, Lubuskim oraz w województwie kujawsko-pomorskim od 19 stopni Celsjusza w Poznaniu, Kaliszu i Bydgoszczy do 20 st. C w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Toruniu. 

Na Lubelszczyźnie oraz w centralnej Polsce od 18 do 20 stopni Celsjusza. W województwie śląskim, dolnośląskim oraz opolskim mieszkańcy mogą spodziewać się od 18 st. C w Jeleniej Górze, do 20 stopni Celsjusza w Legnicy, Katowicach i Częstochowie. Najcieplej w Opolu i Wrocławiu 21 st. C.

Nieco chłodniej na południu kraju. W Krakowie i Rzeszowie 19 stopni Celsjusza. Nieco cieplej na Kielecczyźnie, 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej w górach, w okolicach Tatr około 17 st. C.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny czerwiec okaże się gorącym miesiącem Długoterminowa prognoza pogody na czerwiec i Boże Ciało 2023 od IMGW

Prognoza na niedzielę. Co czeka nas w kolejne dni?

Dzisiejsza prognoza z pewnością ucieszy wszystkich, którzy nie tęsknią za uciążliwymi upałami. Wiele osób nie wyobraża sobie aktywności sportowych, kiedy z nieba leje się żar. IMGW opublikowało grafiki, z których wynika, że w nachodzącym tygodniu także nie będzie temperatur, które mogą zmęczyć i sprawić, że zamkniemy się w domu w obawie o zdrowie. 

Analizując mapy pogodowe, można jasno stwierdzić, że pierwsze wartości powyżej 30 st. C pojawią się dopiero na początku czerwca, a ściślej drugiego dnia miesiąca, czyli w piątek. Na ten moment wiadomo, że trend wysokich temperatur utrzyma się do piątego czerwca.