Pogoda na dziś - czwartek, 1 czerwca 2023. Dzień Dziecka pod znakiem słońca

Pogoda na dziś, czyli czwartek 1 czerwca 2023 roku zapowiada się słonecznie. Temperatury jednak wbrew oczekiwaniom, nie będą bardzo wysokie. Na upalne lato trzeba zaczekać jeszcze kilka dni. Gdzie będzie najcieplej? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwraca uwagę na suszę.
Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Dzisiejsza pogoda z pewnością nie popsuje rodzinnych planów związanych z obchodzeniem ważnego święta, jakim bez wątpienia jest Dzień Dziecka. Synoptycy informują, że w całym kraju będzie słonecznie i dosyć ciepło. Na jakie temperatury możemy liczyć?

Pogoda na dziś. Rodzinne spacery skąpane w słońcu

Podczas świętowania zawsze ważna jest pogoda. Tym razem liczą na nią głównie dzieci, które wraz z rodzicami, opiekunami, czy przyjaciółmi planują aktywności na świeżym powietrzu. Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że pogoda na dziś, czwartek 1 czerwca 2023 roku zapowiada słonecznie i ciepło. Zdaniem specjalistów nigdzie nie powinno padać, zatem śmiało, można wyruszać z dziećmi na różne koncerty, czy korzystać z wielu atrakcji. Centrum Modelowania Meteorologicznego przygotowało nietypową niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. W sieci pojawiła się mapa pogodowa nawiązująca do popularnej gry komputerowej Minecraft. Nie zabrakło także życzeń dla wszystkich maluchów.

Już od dziewiątej rano bezchmurne niebo pojawi się w znacznej części kraju. Jedynie w Kielcach, Katowicach, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Białymstoku, Olsztynie i Koszalinie o poranku pojawią się chmury. Jednak wraz z upływem godzin sytuacja będzie się poprawiać i już po południu wszędzie będzie słonko. Najcieplej w centralnej Polsce oraz we Wrocławiu, i Zielonej Górze 27 st. C. Nieco chłodniej w Białymstoku, Kielcach i Opolu, 26 st. C. W Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach 25 st. C. W Olsztynie i Suwałkach 24 st. C, w Szczecinie 23 st. C a najzimniej w Gdańsku 20 st. C. i Koszalinie 18 st. C.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza na dziś. IMGW informuje o suszy

Od pewnego czasu nie odnotowano ani jednego dnia pełnego deszczu. Choć miejscami pojawiały się przelotne opady, to jednak sytuacja nie wygląda zbyt pozytywnie. IMGW na bieżąco śledzi sytuację hydrologiczną a z danych na 30 maja 2023 roku wynika, że odnotowano spadki stanu wody do strefy niskiej, a także zmniejszanie się przepływu wód w rzekach.

Najbliższe prognozy nie zapowiadają opadów, a co więcej od jutra na termometrach miejscami pojawi się wartość 30 st. C. Specjaliści zaznaczają, że takie warunki sprzyjają rozwojowi suszy. Na ten monet najtrudniejsza sytuacja jest na zachodzie. IMGW wydało także ostrzeżenia hydrologiczne dla woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.