Pogoda na dziś - niedziela, 4 czerwca. Ciepła i słoneczna aura nad Polską. Pierwsze upały już niedługo

Już przerzuciliśmy kolejną kartkę w kalendarzu, a lato zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy ciepła już odliczają do pierwszych upałów, które będą sprzyjać plażowaniu. Co nas czeka na początku miesiąca? Oto pogoda na dziś, czyli na niedzielę, 4 czerwca.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, pierwsza niedziela miesiąca będzie sprzyjać rodzinnym spacerom. Przed nami dużo ciepła i słońca - niemal we wszystkich miejscowościach temperatury przekroczą 20 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najcieplej? Czy gdzieś może spodziewać się opadów deszczu? Odpowiadamy. 

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś. Ciepło w całym kraju

Jak informuje Instytut Meteorologii Wodnej, w niedzielę zapowiada się naprawdę ciepło. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Tam słupki rtęci zatrzymają się na 24 stopniach Celsjusza, z kolei jeden stopień mniej będzie w Wielkopolsce, na Pomorzu Zachodnim, Mazowszu oraz Podkarpaciu. Mieszkańcy Warmii i Mazur, Małopolski, a także okolic Łodzi i Szczecina mogą spodziewać się 22 stopni, natomiast na Pomorzu, Śląsku oraz wschodzie kraju będzie dziś 21 stopni. 

Prognoza pogody. Będzie dużo słońca 

W niedzielę możemy spodziewać się czystego i słonecznego nieba, z wyjątkiem wschodu, gdzie prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane. To właśnie tam mogą wystąpić także przelotne opady deszczu i burze. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Mocniej może powiać w trakcie burz, wówczas porywy mogą sięgać do 60 km/h. Instytut Meteorologii Wodnej nie przewiduje na dziś żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. 

Pierwsze upały już niedługo? Najcieplej od 30 lat

Niedawno synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej opublikowali prognozę długoterminową na wakacje. Jak się okazuje, na pierwsze gorące dni nie musimy długo czekać. Jak wynika z prognoz, najcieplejszy okres ma przypaść na okres od 12 do 25 czerwca. Wówczas temperatura może przekroczyć wieloletnią normę z lat 1991-2020 nawet o 2 stopnie Celsjusza.