Pogoda na dziś - poniedziałek, 5 czerwca 2023. Będzie ciepło i słonecznie, miejscami spadnie deszcz

Pogoda na dziś, czyli 5 czerwca 2023 roku zapowiada się miło i przyjemnie. W prawie całym kraju będzie ciepło i słonecznie. Na Południu kraju może dojść do przelotnych opadów. Niebo szykuje się bezchmurne, z nielicznymi zachmurzeniami w południowej i wschodniej Polsce.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Synoptycy twierdzą, że większość kraju czeka przyjemna, późnowiosenna aura. Słońce będzie przyświecać przez większość dnia, a chmury pojawią się jedynie przelotnie. Pogoda sprzyja wyjściu na spacer lub rower. Warto jednak pamiętać o fotoprotekcji - krem z filtrem SPF przyda się dziś każdemu.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Prognoza pogody na dziś. Będzie słonecznie i ciepło

Nad morzem i w górach można się spodziewać temperatur sięgających 19 st. Celsjusza. Najchłodniej będzie w Zakopanem i w Suwałkach, gdzie termometry nie pokażą więcej niż 18 st. Celsjusza. Najwyższe temperatury notowane będą na Zachodzie kraju - w województwie lubuskim, a także zachodniopomorskim, gdzie spodziewane temperatury sięgną 25 st. Celsjusza. W centralnej części kraju i na Wschodzie również czeka nas słoneczna pogoda. 

Temperatura odczuwalna w ciągu dnia może być nawet o dwa stopnie wyższa niż pokazują słupki termometru. Najbardziej odczują to mieszkańcy Szczecina, którzy będą mieli okazję wygrzewać się przy 27 st. Celsjusza. Zachmurzenie będzie słabe lub umiarkowane w województwie lubelskim i mazowieckim. Jedynie Podkarpacie i Rzeszowszczyzna będą przez większość dnia pochmurne.

Pogoda na dziś. Poniedziałek będzie przyjemny

Wiatr czeka nas słaby w większości kraju lub umiarkowany w okolicy Krakowa. W porywach osiągnie 45 km/h w tym rejonie. Ciśnienie w całej Polsce wyniesie od 1021 do 1026 hPA. Pogoda na resztę miesiąca zapowiada się jeszcze bardziej interesująco.

Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że czerwiec 2023 roku będzie miesiącem upalnym. Czekają nas nagłe zmiany pogody, gwałtowne burze i temperatury sięgające ponad 30 st. Celsjusza. Z drugiej strony, IMGW wydało również ostrzeżenia przymrozkowe dla dziewięciu województw. Według prognozy długoterminowej przygotowanej przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura w całym kraju przewyższy jednak normy z ostatnich trzydziestu lat. Mogą się pojawić burze z ulewnym deszczem, a także gradem. Lokalnie może dojść do pojawienia się trąb powietrznych. 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl