Pogoda na dziś - wtorek, 8 sierpnia. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia. Porywy wiatru nawet do 115 km/h

W ostatnich dniach warunki atmosferyczne w Polsce nie rozpieszczają. Towarzyszą nam niskie temperatury, opady deszczu, burze oraz silny wiatr. Jak się okazuje, ochłodzenie wciąż nie odpuszcza. Oto pogoda na dziś, czyli wtorek, 8 sierpnia.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, wtorek upłynie pod znakiem opadów deszczu i silnego wiatru. W niektórych miejscach porywy mogą sięgać nawet do 115 km/h. Gdzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia?

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

Pogoda na dziś. Umiarkowane temperatury

We wtorek na termometrach ujrzymy maksymalnie 21 st. - na tyle mogą liczyć mieszkańcy Podkarpacia. Jeden st. mniej będzie na Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce, natomiast 18 st. w centrum, na północy, zachodzie oraz w okolicach Kielc. Najchłodniej zapowiada się na Podhalu - tam słupki rtęci zatrzymają się na 15 st. 

Prognoza pogody. Uwaga na silny wiatr

We wtorek przelotne opady deszczu prognozowane są dla zachodniej Polski, a dokładniej Szczecina, Zielonej Góry i Wrocławia, a także Bydgoszczy oraz Warmii i Mazurach. Na południu, północnym zachodzie i Pomorzu mogą pojawić się burze, z kolei wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Choć przeważać będzie zachmurzenie duże, to możemy liczyć na przejaśnienia. 

Instytut Meteorologii Wodnej wydał nowe ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty drugiego stopnia obowiązują dla północnych powiatów województwa zachodniopomorskiego (sławieńskiego, koszalińskiego, Koszalina, kołobrzeskiego, gryfickiego, kamieńskiego i Świnoujścia) oraz pomorskiego (powiatu puckiego, wejherowskiego, lęborskiego, słupskiego i Słupska). Tam średnia prędkość może sięgać do 85 km/h, a porywy od 90 do 115 km/h. Z kolei dla pozostałych części obu województw wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.