Pogoda na dziś - środa 9 sierpnia 2023. Wakacyjna aura prędko nie wróci. Synoptycy zapowiadają opady deszczu

Wakacje skończyły się szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Choć w kalendarzu nadal widnieje sierpień, a dzieciaki jeszcze nie wracają do szkół, to aura za oknami nie napawa optymizmem. Obrazki, które napłynęły znad polskiego morza tylko to potwierdzają. Środa 9 sierpnia zapowiada się wietrznie i deszczowo.

Dzisiejsza prognoza pogody nikogo nie zachwyci. Choć w części Polski będzie odrobinę cieplej niż w ostatnich dniach, to nadal na próżno spodziewać się upałów i grzejącego słońca. Zamiast tego w zdecydowanej większości kraju zarówno mieszkańcy, jak i turyści, będą zmuszeni zaopatrzyć się w kalosze, parasole i pelerynki przeciwdeszczowe. Dodatkowo, synoptycy z IMGW wystosowali kolejne ostrzeżenia. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ulewa w Radomiu. Ulice przypominają potoki

Pogoda na dziś. Nie ma co liczyć na upał

Najcieplej będzie w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Tam w ciągu dnia termometry wskażą 20 stopni Celsjusza. Taka sama temperatura czeka również Dolny Śląsk, Lubelszczyznę i województwo lubuskie. Nieco chłodniej, bo 19 stopni Celsjusza synoptycy zapowiadają w województwie opolskim, podlaskim i zachodniopomorskim. Do 18 stopni Celsjusza podskoczą słupki termometrów w województwie łódzkim, mazowieckim, pomorskim, a także śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Warto więc tej środy zabrać ze sobą bluzę lub ciepły sweter, bo powiewy wiatru mogą dodatkowo obniżać temperaturę odczuwalną.

Prognoza na środę. Zamiast okularów przeciwsłonecznych przydadzą się parasolki

Poza tym, że nie będzie zbyt ciepło, to nie będzie również słonecznie. Najwięcej promieni słonecznych zobaczą mieszkańcy Zielonej Góry, gdzie zachmurzenie ma być jedynie przejściowe. Podobnie ma być również w Olsztynie i Rzeszowie, jednak tam w ciągu dnia zapowiadane są przelotne opady deszczu. Duże zachmurzenie czeka mieszkańców Bydgoszczy i Poznania. Podobnie, lecz z przelotnym deszczem będzie również w Gdańsku i Białymstoku. 

W Szczecinie słońce schowa się za chmurami na cały dzień, jednak jego mieszkańcy nie muszą szykować parasoli. Nie da się tego jednak powiedzieć o południu Polski. We Wrocławiu, Opolu i Katowicach synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i całkowite zachmurzenie. Podobna aura panować będzie także w Krakowie, Kielcach, Lublinie i Warszawie. Dzisiaj najbardziej zmokną mieszkańcy Łodzi. Deszcz ma zepsuć pogodę w całym województwie. Warto wspomnieć również o alertach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla Pomorza i Pomorza Zachodniego.