Pogoda na dziś - czwartek, 10 sierpnia. Zrobi się cieplej? Temperatury wciąż zostawiają wiele do życzenia

Miłośnicy ciepła, a także turyści wypoczywający w Polsce z utęsknieniem wypatrują słońca i letnich temperatur. Niestety, także i tym razem prognozy nie napawają optymizmem. Oto pogoda na dziś, czyli na czwartek, 10 sierpnia.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, dziś będziemy mogli odpocząć od intensywnych opadów deszczu oraz burz. Na ten moment nie ogłoszono również żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. Jednak mimo nieco spokojniejszej aury wciąż nie mamy co liczyć na wysokie temperatury. W czwartek termometry pokażą od 16 do 23 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Umiarkowanych temperatur ciąg dalszy

W czwartek najcieplej zapowiada się na Dolnym Śląsku - mieszkańcy Wrocławia zobaczą na termometrach maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Jeden stopień mniej przewidywany jest w okolicach Zielonej Góry oraz  centralnej Polsce, a dokładniej Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Na południu kraju, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz w Bydgoszczy będzie 21 stopni, a 20 w rejonach Trójmiasta, w tym Gdańsku. Nieco chłodniej na Pomorzu Zachodnim i Podhalu, tam słupki rtęci zatrzymają się odpowiednio na 19 i 16 stopniach Celsjusza. 

Prognoza pogody. Mogą przydać się parasolki

W czwartek w wielu miejscach będziemy mogli liczyć na więcej słońca, szczególnie na zachodzie. Nieco więcej chmur pojawi się na północy kraju, Lubelszczyźnie i w okolicach Kielc. Gdzie będzie padać? Przelotne opady wystąpią dziś na południowym wschodnie, a konkretniej w Lublinie oraz Rzeszowie.

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, nad morzem wciąż silniejszy - tam porywy mogą sięgać do 50 km/h. Instytut Meteorologii Wodnej nie przewiduje na dziś żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.