Pogoda na dziś - niedziela 27 sierpnia 2023. Słońca nie będzie za wiele, za to ponownie odwiedzą nas burze

Ostatnie dni wakacji nie przyniosą letniej aury. Pogoda w Polsce znów przechodzi załamanie, a w większości kraju cały dzień minie pochmurno, a nawet deszczowo i burzowo. Tę niedzielę lepiej spędzić na kanapie, niż relaksując się "pod chmurką".

Wraz z końcem wakacji kończy się też lato. Sierpień był do tej pory mieszanką wielu atrakcji pogodowych, jednak ostatnie dni miesiąca zapowiadają się nieciekawie. Mieszkańcy większości województw nie zobaczą dziś słońca i mogą zapomnieć o relaksie na łonie natury. Zamiast tego lepiej przygotować parasole i płaszcze przeciwdeszczowe. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

Prognoza na niedzielę. Zimno nie będzie, za to może być duszno

Dziś najchłodniej będzie na północy kraju, a dokładniej tam, gdzie resztki turystów modlą się w duchu o wakacyjną pogodę. W województwie pomorskim w ciągu dnia zaledwie 21 stopni, zaś 22 stopnie osiągnie temperatura na Pomorzu Zachodnim. Tyle samo wskażą również termometry w województwie wielkopolskim i lubuskim. Odrobinę cieplej, bo 24 stopnie Celsjusza należy spodziewać się w województwie łódzkim, dolnośląskim i warmińsko-mazurskim. Na Podlasiu i Kujawach słupki termometrów podskoczą zaś do 25 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiedzieli 26 stopni dla województwa mazowieckiego i opolskiego. Zdecydowanie cieplej będzie w województwie świętokrzyskim i śląskim, tam w ciągu dnia termometry wskażą 28 stopni. Jeszcze cieplej będzie w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, gdzie temperatura w ciągu dnia sięgnie 30 stopni Celsjusza. Najgoręcej będzie jednak na Podkarpaciu, bo termometry pokażą nawet 33 stopnie w ciągu dnia.

Pogoda na dziś. Słońca tylko na południowym wschodzie

Pogoda na dziś nie zapowiada się zbyt wakacyjnie. Pochmurno będzie w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie. Z kolei w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Białymstoku dodatkowo do dużego zachmurzenia dojdą przelotne opady deszczu. Najmocniej popada zaś w Łodzi, gdzie synoptycy zapowiadają opady trwające większość dnia. Gdzie w Polsce zagrzmi? Burze mogą pojawić się w Opolu, Poznaniu i Warszawie. O wiele przyjemniej minie niedziela mieszkańcom Katowic, Krakowa i Rzeszowa. Tam w ciągu dnia będzie słonecznie, z częściowym zachmurzeniem. Spore zachmurzenie z przejaśnieniami czeka również mieszkańców Lublina. Jedynie w Kielcach synoptycy zapowiadają zarówno częściowe zachmurzenie z opadami deszczu, jak i słońce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem i upałem dla południowych województw.