Pogoda na dziś - sobota, 26 sierpnia. Uwaga na burze z gradem. Żółte i czerwone alerty dla całej Polski

Pogoda na dziś, czyli sobotę, 26 sierpnia upłynie pod znakiem opadów deszczu i burz z gradem. W niektórych miejscach może zrobić się niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia dla niemal całej Polski. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, w sobotę nad całym krajem będzie utrzymywać się powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Jedynie po południu nad północny zachód napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Odczuwalne będą także wahania ciśnienia. Jak zapowiada się pogoda na dziś? Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nadchodzi burza lub trąba powietrzna? Zobacz, jak się zachować!

Pogoda na dziś. To będzie ciepły dzień

W sobotę najcieplej zapowiada się na Podkarpaciu. Termometry wskażą tam dziś 31 st. Celsjusza, a jeden stopień mniej na Lubelszczyźnie. W Warszawie i Białymstoku będzie 29 st., z kolei w Kielcach, Krakowie i Olsztynie 28 st. 27 st. prognozowane jest w Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach. Mieszkańcy Poznania, Zielonej Góry mogą dziś liczyć na 26 st. W Zakopanem temperatura maksymalna wyniesie 25 st., a w okolicach Trójmiasta, w tym w Gdańsku 24 st. 

Prognoza pogody. Deszczowo i burzowo 

Dziś przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże z miejscowymi przejaśnieniami. W całym kraju przewidywane są także przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Mocniej może powiać w trakcie burz, w porywach do nawet 90 km/h. 

Instytut Meteorologii Wodnej wydał na dziś ostrzeżenia. Żółte alerty przed burzami z gradem obowiązują dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubelskiego. Z kolei ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczą województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Upały mogą pojawić się w województwie lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim (z wyłączeniem południowych powiatów) i części Mazowsza.