Pogoda na weekend. Sporo chmur, deszcz i burze. Co z temperaturą?

Pogoda na najbliższe dni przyniesie nam ochłodzenie. Przez większość czasu na niebie nie będziemy widzieć słońca, lecz chmury. Możliwe będą też opady deszczu, silny wiatr, a nawet burze. Co z temperaturą? Czy będzie zimno?

W najbliższych dniach pogoda w Polsce będzie kształtowana przez niż, który będzie przemieszczał się powoli w stronę Skandynawii. Ściągnie on do naszego kraju masy chłodnego powietrza polarnego, które spowodują pochmurną, deszczową aurę i silny wiatr - wskazują synoptycy tvnmeteo.pl

Zobacz wideo Trzaskowski: Neutralność klimatyczna? Jak najszybciej

Jaka pogoda w czwartek i piątek? Ochłodzenie i deszcz 

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek w Polsce czeka nas jeszcze sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Tego dnia przewiduje się opady na południu i północy kraju. Wiatr głównie słaby i umiarkowany, ale nad morzem silny i porywisty. Według tvnmeteo.pl na południu i południowym wschodzie mogą wystąpić też burze. Temperatura maksymalnie od 16 do 20 stopni Celsjusza. 

Od piątku z kolei prognozuje się zachmurzenie duże, które utrzyma się co najmniej do końca weekendu. Tylko gdzieniegdzie okresami zza chmur wyjdzie nieco słońca. Temperatura nieco niższa niż w sobotę, maksymalnie od 14 do 18 stopni Celsjusza. W całym kraju powieje porywisty wiatr, przelotnie popada deszcz. Nad morzem może również zagrzmieć. 

Wichura - zdjęcie ilustracyjneOstrzeżenia IMGW. W czwartek silny deszcz i burze, wiatr do 85 km/h

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na weekend. Sobota i niedziela pod znakiem chmur i deszczu 

W sobotę i w niedzielę na niebie utrzyma się sporo chmur. W całym kraju możliwe będą przelotne opady deszczu. W pasie Pojezierzy możliwe burze. Temperatura jeszcze niższa w poprzednie dni. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 do 16 stopni Celsjusza. Utrzyma się porywisty wiatr. 

Co z poniedziałkiem? Nowy tydzień rozpoczniemy z pochmurnym niebem i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 12 do 15 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i silny. 

21.10.2021. Jesień w Łodzi. Park ŹródliskaPrognoza długoterminowa. Początek zimy będzie cieplejszy od normy