Co dalej z zimą? Śnieg i mróz tylko w jednym regionie, w reszcie kraju nawet 10 stopni na plusie

Zima przypomniała o sobie w ostatnich godzinach, jednak szybko opuściła Polskę. W sobotę w całym kraju temperatura znacznie wzrośnie. Opady śniegu pojawią się w kilku miejscach, jednak przeważać będą opady deszczu oraz dodatnie wartości.

Początek dnia w sobotę (7 stycznia) w wielu miejscach w kraju nie będzie przyjemny. Pojawią się liczne zachmurzenia oraz mgły. Od samego rana mogą też występować słabe opady deszczu. Temperatura będzie jednak bardzo zróżnicowana. Miejscami wzrośnie do 11 st. C.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kable rozruchowe – czy wiesz, jak poprawnie ich używać?

Prognoza pogody. W sobotę temperatura będzie wysoka w przeważającej części kraju

Według prognoz synoptyków do końca bieżącego weekendu ujemna temperatura w kilku miejscach może się utrzymywać przez całą dobę na północnym wschodzie. Miejscami może zalegać też pokrywa śnieżna. Nocami w tej części Polski temperatura może spaść nawet do -9 st. C. W sobotę na północy, wschodzie i w centrum kraju może padać marznący deszcz, który będzie powodować gołoledź. W górach są prognozowane znaczne opady śniegu. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry wskażą od -7 st. C do -3 st. C. Na pozostałym obszarze Polski temperatura będzie znacznie wyższa. Mieszkańcy centrum, południowego zachodu i północy kraju mogą się spodziewać od 5 do 9 st. C na plusie. Na zachodzie i południu kraju synoptycy przewidują nawet 10 st. C. Wiatr w sobotę będzie słaby i umiarkowany.

Opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem mogą pojawić się w sobotę na wschodzie i północnym wschodzie kraju. Najwięcej słońca pojawi się na południowym zachodzie Polski. W sobotę "najcieplej na Dolnym Śląsku nawet 11 st. C.".

Ferie zimowe 2023 (zdjęcie ilustrujące)Pogoda na ferie 2023. Czy jest szansa na śnieg? Prognozy na styczeń i luty

Kiedy wróci zima? W nadchodzącym tygodniu najcieplej będzie na zachodzie i południu Polski

Jak zapowiadali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, "w najbliższym tygodniu Polska będzie podzielona na cieplejszy zachód i południe oraz nieco chłodniejszy wschód i północ". Od 9 stycznia w Polsce możemy się spodziewać "łagodnej zimy", jak zapowiadają synoptycy. Opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu będą się pojawiać jedynie na północnym wschodzie i w górach. W pozostałych miejscach będzie padać jedynie deszcz. Mróz będzie występował tylko nocami na wschodzie i w kotlinach górskich, w pozostałych miejscach minimalna temperatura wyniesie nawet 5 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie i południowym zachodzie - do 9 st. C.

Uszak bzowy - zdjęcie ilustracyjneZimą też znajdziesz grzyby w polskich lasach. Nazywany jest grzybkiem mun