Pogoda na dziś - środa, 25 stycznia. To będzie ponury dzień. Uwaga na mgły ograniczające widoczność

Środek tygodnia zapowiada się w większości kraju dość ponuro i pochmurno. W wielu miejscach mogą wystąpić również mgły ograniczające widoczność. Czy uczniowie wypoczywający na feriach mogą liczyć na kolejne opady śniegu? Oto pogoda na dziś, czyli na środę, 25 stycznia.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przywita nas dziś nieco pochmurna aura. Obecnie do naszego kraju napływa chłodne powietrze ze wschodu, które może powodować nisko zawieszone chmury oraz mgły ograniczające widoczność. Dziś będziemy mogli jednak odpocząć od opadów deszczu i śniegu. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na dziś. Zimno na horyzoncie

W środę temperatura maksymalna wyniesie od -1 do 3 stopni powyżej zera. Najcieplej będzie dziś na Dolnym Śląsku, Śląsku i w Małopolsce. Tam termometry wskażą do 3 stopni Celsjusza. W centrum, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, północnym-zachodzie i w okolicach Trójmiasta będą 2 stopnie, a na Podhalu 0 stopni. Najchłodniej natomiast na Suwalszczyźnie i Warmii i Mazurach. Tam prognozowane jest -1 stopni poniżej zera. 

Niezwykłe zjawisko w Turcji"Latające spodki" na niebie. Niezwykłe zjawisko budziło różne skojarzenia

Prognoza pogody na dziś. W niektórych miejscach wyjrzy słońce

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę w wielu miejscach w Polsce wciąż będzie utrzymywać się dużo chmur. Przejaśnienia pojawią się na Dolnym Śląsku, Śląsku, w województwie świętokrzyskim oraz łódzkim. Wiatr zapowiada się dziś na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Na wschodzie mogą z rana wystąpić marznące mżawki powodujące gołoledź. Na południu w godzinach porannych pojawi się dużo mgieł ograniczających widoczność. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności na drogach. 

Mapa opadów - piątek 27 styczniaDo kiedy utrzyma się śnieg? W przyszłym tygodniu kolejne opady [IMGW]

Dziś zapowiada się spokojny dzień - IMGW nie wydało żadnych alertów. Będzie również sucho, bez opadów deszczu i śniegu. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.