Pogoda na dziś - środa, 22 marca. Termometry wskażą prawie 20 stopni. W wielu miejscach zrobi się mokro

Dopiero co pożegnaliśmy zimę, a wiosna zaczęła powoli zadomawiać się w naszym kraju. Możemy odczuć to w przyjemnych temperaturach i większej ilości promieni słonecznych. Chociaż środek tygodnia zapowiada się równie ciepły, to przyniesie nam także sporo opadów. Oto pogoda na dziś, czyli na środę, 22 marca.

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, za sprawą silnej cyrkulacji strefowej z zachodu na wchód do Europy napływają umiarkowanie ciepłe masy powietrza znad Atlantyku. Dzięki temu możemy cieszyć się dodatnimi temperaturami, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Jak zapowiada się pogoda na dziś? Będzie mokro. Przez znaczną część naszego kraju przemieści się strefa opadów deszczu

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Przyjemne temperatury 

W środę w całej Polsce czekają nas przyjemne, wiosenne temperatury powyżej 10 stopni Celsjusza. Najcieplej zapowiada się na Dolnym Śląsku, którego mieszkańcy będą mogli liczyć na nawet 18 stopni. 16 stopni wskażą termometry w Wielkopolsce i Małopolsce, z kolei 15 na Pomorzu Zachodnim, Śląsku i Podkarpaciu. W okolicach Trójmiasta, w tym Gdańsku, a także w Łodzi słupki rtęci zatrzymają się na 14 stopniach, a jeden stopień mniej będzie na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Nieco chłodniej ma być dziś na północnym wschodzie - 11 stopni na Warmii i Mazurach oraz 12 na Podlasiu. 

Synoptycy przedstawili eksperymentalną prognozę długoterminową (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda. Długoterminowa prognoza IMGW. Co czeka nas wiosną i latem?

Prognoza pogody. Zrobi się mokro

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej środa zapowiada się dość ponuro i deszczowo. W dużej części kraju, z wyjątkiem południa i zachodu, prognozowane są przelotne opady. Nieco mniej chmur, a co za tym idzie też więcej słońca, pojawi się w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie. Przez cały dzień towarzyszyć będzie nam porywisty wiatr.  

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne) Prognoza pogody na Wielkanoc 2023. W kwietniu będzie niestabilnie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje na dzisiaj także żadnych ostrzeżeń. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.