Pogoda na dziś - sobota, 25 marca. Weekend będzie ostatnimi podrygami wiosny. Czeka nas ochłodzenie

Pogoda na dziś - sobota, 25 marca. Jak podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej weekend przyniesie wysoką temperaturę, sięgającą nawet 20 st. C. Niestety aura będzie się z dnia na dzień pogarszać, a nad Polskę dotrą chmury, które przyniosą opady, a nawet burze.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kalendarzowa wiosna na dobre się rozpoczęła, a pogoda, która towarzyszyła nam w tym tygodniu, dała nadzieję na odejście ponurych dni i rozsmakowanie się w budzącej naturze. Niestety dobra aura nie potrwa zbyt długo, a pierwsze zmiany można dostrzec już w prognozach na nadchodzący weekend. 

Temperatura w sobotę 25 marca i we wtorek 28 marca rano Pogoda. Wróci mróz i śnieg. W weekend 14 st., a potem spadek o 13 st.

Pogoda na dziś - sobota, 25 marca

W weekend w całej Polsce czeka nas temperatura typowa dla wiosny. To spora ulga po długiej zimie i pochmurnej aurze, która od miesięcy królowała na obszarze Polski. Pierwsze podrygi wiosny nie potrwają jednak zbyt długo, a wszystko przez napływający nad kraj niż genueński, który przyniesie obfite opady, zachmurzenie i spadek temperatury. 

W sobotę 25 marca możemy liczyć na zachmurzenie umiarkowane, a miejscami duże. W centralnej Polsce prognozowane są większe przejaśnienia, niestety wystąpią także opady deszczu - szczególnie w Małopolsce, a także w województwie podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. W godzinach popołudniowych deszcz nawiedzi niemal wszystkie regiony, spodziewać się można także burz. Jeśli chodzi o temperaturę, będzie od 8 stopni na północnym zachodzie do 14 stopni na wschodzie i południu. 

Przelotne opady deszczu, w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami burze. Lokalnie możliwe opady gradu. Na północy prognozowana wysokość opadów miejscami do 10 mm, na Podkarpaciu opady o natężeniu umiarkowanym, w rejonie Bieszczad prognozowana wysokość opadów do 20 mm

- czytamy na stronie IMGW.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

"W marcu jak w garncu" - prognoza na kolejne dni marca

Pogoda w kolejnych dniach będzie daleka od ideału, dlatego na niedzielny spacer warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową i parasole. 26 marca zachmurzenie będzie spore, a przelotne opady towarzyszyć nam będą niemal przez cały dzień. Temperatura minimalna od 4 st. C lokalnie na Pomorzu i w rejonach podgórskich Karpat, około 7 st. C w centrum kraju, do 10 stopni C na południowym wschodzie. W dzień termometry wskażą nawet do 16 st. C, towarzyszyć będzie nam także silny wiatr - szczególnie nad morzem. 

Początek tygodnia także pozostawia dużo do życzenia. 27 marca zacznie napływać nad kraj niż genueński, który przyniesie obfite opady, zachmurzenie i spadek temperatury. Opady deszczu o dużej intensywności pojawią się ponownie w województwach lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W pozostałych regionach prognozowany jest nawet deszcze ze śniegiem.