Pogoda na dziś - sobota, 10 czerwca. W niektórych rejonach na termometrach prawie 30 stopni. Gdzie zagrzmi?

Pogoda na dziś, czyli na sobotę, 10 czerwca będzie kolejnym ciepłym dniem. W niektórych rejonach temperatury mogą sięgać nawet 30 stopni Celsjusza. IMGW wydało także ostrzeżenia przed burzami z gradem. Poznajcie szczegółową prognozę dla Polski.

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, w sobotę większość Polski będzie znajdować się na skraju wyżu z centrum w Zatoce Botnickiej. Wyjątkiem będzie południe kraju, które pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Możemy spodziewać się także napływu chłodniejszego powietrza polarnego morskiego z północnego wschodu. Jak zapowiada się pogoda na dziś? 

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś. Temperatury dochodzące do 30 stopni

W sobotę najcieplej zapowiada się w okolicach Wielkopolski, Zielonej Góry i Pomorza Zachodniego. Tam temperatury mogą sięgać od 27 do 28 stopni Celsjusza. Na Mazowszu, Warmii i Mazurach oraz na Dolnym Śląsku termometry wskażą 24 stopnie, a jeden stopień mniej na Śląsku, Podlasiu i w okolicach Łodzi. 22 stopnie będą w Małopolsce, Suwalszczyźnie i województwie opolskim. Nieco chłodniej na Pomorzu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Tam możemy spodziewać się od 20 do 21 stopni.  

Prognoza pogody. Uwaga na burze

Dziś przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Nieco więcej chmur może pojawić się w województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim, z kolei więcej promieni słonecznych zobaczymy w okolicach Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z kierunków północno-wschodnich, okresami porywisty. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić dziś na południowym wschodzie Warmii i Mazur oraz Podlasia, a także na południu kraju. 

Instytut Meteorologii Wodnej wydał żółte alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenia obowiązują dla Lubelszczyzny, Podkarpacia, Małopolski, Śląska oraz południowych regionów województwa opolskiego i dolnośląskiego.