Pogoda na dziś - środa, 23 sierpnia. Wakacyjna aura wciąż nad Polską. Gdzie będzie padać?

Upały powoli ustępują, jednak w kraju wciąż utrzymuje się przyjemna, wakacyjna aura. W wielu miejscach temperatury będą utrzymywać się w granicach 30 stopni Celsjusza. Czy będzie padać? Oto pogoda na dziś, czyli na środę, 23 sierpnia.

Ostatnie dni w Polsce upływały pod znakiem upałów, silnych wiatrów czy burz z gradem. Jednak jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej, w środę 23 sierpnia będziemy mogli odpocząć od ekstremalnych zjawisk pogodowych. Jak zapowiada się pogoda na dziś? Tym razem środek tygodnia przywita nas iście wakacyjną aurą.

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

Pogoda na dziś. Wakacyjna aura wciąż w powietrzu

W środę na najwyższe temperatury mogą liczyć mieszkańcy Dolnego Śląska i Podkarpacia. Tam termometry wskażą 29 stopni Celsjusza, a jeden stopień mniej w Zielonej Górze, Łodzi oraz Warszawie. 27 stopni będzie w Lublinie, Krakowie, Katowicach, Kielcach, Bydgoszczy i Poznaniu, z kolei 26 stopni odnotujemy na północnym wschodzie kraju. Na Pomorzu Zachodnim przewiduje się 25 stopni, a w okolicach Trójmiasta, w tym Gdańsku - 24 stopnie Celsjusza. 

Prognoza pogody. Ciepło i pogodnie, bez żółtych alertów

W środę w ciągu dnia w całym kraju będzie przeważać zachmurzenie małe i umiarkowane. Nieco więcej chmur może pojawić się na krańcach południowych oraz na północy - tam też prognozowane są przelotne opady deszczu. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich oraz północno-zachodnich. W Karpatach mogą wystąpić burze w towarzystwie silnych porywów wiatru. 

Dziś odpoczniemy również od ekstremalnych warunków atmosferycznych. Synoptycy z Instytutu Meteorologii Wodnej nie przewidzieli na środę żadnych alertów przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.