Pogoda na weekend. Pochmurno, deszczowo i wietrzenie. Co z początkiem tygodnia?

Jaka pogoda będzie w weekend w Polsce? IMGW przedstawił prognozę na najbliższe dni. Choć na niebie próżno będzie szukać słońce, grzybiarze powinni być zadowoleni. W niemal całej Polsce przelotnie padać będzie deszcz. Co z początkiem nowego tygodnia?

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach? Czwartek i piątek mają być dniami z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym w całej Polsce. Miejscami przelotnie może popadać deszcz, a temperatura maksymalna nie przekroczy 17 stopni Celsjusza, chłodniej w okolicach gór - tam tylko ok. 10 stopni - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Mamy też prognozę na weekend. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na weekend. IMGW: Pochmurno z przejaśnieniami, deszcz i silny wiatr 

Według IMGW w sobotę i w niedzielę czeka nas pochmurna pogoda, ale z przejaśnieniami. W sobotę w zachodnich regionach możliwe będą jednostajne opady deszczu, natomiast w pozostałej części kraju deszcz popada przelotnie. W niedzielę przelotne opady deszczu będą możliwe w całej Polsce. 

Co z temperaturą? Maksymalnie dobija ona do 13-18 stopni Celsjusza. Temperaturę odczuwalną może obniżyć jednak umiarkowany i silny wiatr, który powieje w porywach do nawet 75 kilometrów na godzinę. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Pochmurna aura się utrzyma 

Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek na niebie nadal dominować będą chmury, z których popada przelotny deszcz w całej Polsce. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 12 stopni w woj. podlaskim do 15 stopni nad morzem - podaje tvnmeteo.pl

Z kolei we wtorek na termometrach będzie maksymalnie od 13 stopni na Lubelszczyźnie do 16 stopni w zachodnich regionach kraju. Z zachodu i południa powieje też słaby i umiarkowany wiatr.