Pogoda na dziś - sobota, 3 czerwca 2023. Weekend zapowiada się słonecznie, ale bez upałów

Pogoda na dziś, czyli sobotę 3 czerwca 2023 roku rysuje się dość pozytywnie dla całego kraju. Synoptycy informują, że Polska pozostaje w zasięgu klina wyżu z centrum nad Atlantykiem. Słońcu będzie towarzyszył chłodny wiatr za sprawą obecności powietrza polarno-morskiego.
Zobacz wideo Rowerzysto! Uważaj i poznaj znaki drogowe

Dzisiejsza pogoda ucieszy wszystkich, którzy nie tęsknią za upałami. Choć jeszcze kilka dni temu synoptycy zapowiadali, że do Polski mogą napływać pierwsze bardzo wysokie temperatury, to jednak sobota będzie po prostu ciepła.

Pogoda na dziś. Ile wskażą termometry?

Choć mamy już początek czerwca to jednak tegoroczna wiosna zaskakuje brakiem upalnych dni. Do tej pory próżno było szukać miejsc, gdzie wartości przekraczałyby 28 st. C. Pogoda na dziś także rysuje się dość ciekawie. Na terenie całego kraju termometry nie wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu, 19 st. C. Nieco chłodniej w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Koszalinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Kielcach i centralnej Polsce, 18 stopni Celsjusza. W Poznaniu, Toruniu, Gdańsku i Lublinie tylko 17 stopni Celsjusza. Najzimniej w Olsztynie, Białymstoku i Suwałkach, zaledwie 16 st. C.

Mapa pogodowa - sobota, 3 czerwca 2023 rokMapa pogodowa - sobota, 3 czerwca 2023 rok Fot. Screen, meteo.imgw.pl/ IMGW

Pomimo tak niskich temperatur jak na początek czerwca nie zabraknie słońca. Wiatr słaby lub umiarkowany zmienny z kierunków wschodnich. Jedynie w województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim okresami dość silny. W górach chłodno wysoko w Beskidach od 10°C do 13°C, na szczytach Tatr około 5°C, dlatego jeśli wybieracie się na rodzinne spacery, pamiętajcie o właściwej odzieży i odpowiednim przygotowaniu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na weekend. Czy w niedziele też będzie słońce?

Prognoza pogody na weekend zapowiada się bez większych zmian. W niedzielę termometry wskażą nieco wyższe wartości, ale nadal daleko im do upałów. To dobra wiadomość, zwłaszcza że synoptycy alarmują, iż obserwowana jest susza, a w mediach mówi się o ekstremalnym poziomie zagrożenia pożarowego w polskich lasach. Na deszcz niestety nie ma co liczyć i nic nie wskazuje, że opady pojawią się w ciągu najbliższych kilku dni. 

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę najlepiej będzie w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim, 23 st. C. Nieco chłodniej w Poznaniu i Kaliszu 22 stopnie Celsjusza. Gdańsk, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Łódź, Wrocław, Legnica, Rzeszów czy Katowice to jedynie 21 st. C. Natomiast w Krakowie, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Warszawie i Koszalinie 20 st. C. Najzimniej w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim od 18 do 19 st. C. Chłodno także w Jeleniej Górze i Zakopanem, 18 st. C.