Pogoda w Madrycie
Madryt jest stolicą i największym miastem w Hiszpanii. Równocześnie jest drugim pod względem wielkości ośrodkiem miejskim w Unii Europejskiej. Żyje tutaj 3 miliony 266 tys. ludzi. W mieście znajdują się najważniejsze instytucje państwowe. Jest ono również oficjalna siedzibą króla Hiszpanii. Stanowi przy tym ważne centrum finansowe i biznesowe z trzecią co do wielkości giełdą w Europie. Dodatkowo Madryt jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i turystycznym. Geograficznie miasto jest położone w centralnej części Półwyspu Iberyjskiego. Jest to strefa klimatu subtropikalnego śródziemnomorskiego z wyraźnymi wpływami klimatu kontynentalnego. Przez miasto przepływa rzeka Ebro.
Pogoda długoterminowa w Madrycie
Jaka jest pogoda długoterminowa w Madrycie? Z pewnością warto się z nią zapoznać. Będzie to przydatne zwłaszcza tym osobom, które lubią z wyprzedzeniem planować urlop lub wycieczkę. Bardzo ważne jest przy tym, aby wiedzieć, że mają tu miejsce łagodne i chłodne zimy, lata zaś są częściowo gorące.
Pogoda godzinowa w Madrycie
Jaka jest pogoda godzinowa w Madrycie? Wybierając się do stolicy Hiszpanii, z reguły można się spodziewać relatywnie wysokich temperatur i dużej ilości słońca. Średnia temperatura w dzień to w tym przypadku ok. 20 stopni C. Ciepłe są również noce. Przeciętna temperatura to wówczas ok. 10 stopni C.
Pogoda na weekend w Madrycie
Jaka będzie pogoda na weekend w Madrycie? Właśnie największe miasto Hiszpanii bywa jednym z popularnych weekendowych celów dla turystów lubiących taką turystykę. Kiedy warto wybrać się do Madrytu? Z pewnością warto brać pod uwagę także skrajne temperatury. Najzimniejszymi miesiącami są tutaj grudzień i styczeń. Wówczas średnia temperatura w dzień to ok. 10 stopni C. Nocą wskazania termometrów są przeciętnie niższe, bo sięgają stopni C. W mieście odnotowuje się też średnio 155 dni deszczowych, co nie jest dużą liczbą. Za to w roku jest nawet 2700 godzin słonecznych.
Jakość powietrza w Madrycie
Jaka jest jakość powietrza w Madrycie? Niestety, ale pomiary nie dają zbyt optymistycznych wyników. Od wielu lat dość często normy zanieczyszczenia powietrza, ale także hałasu są przekraczane. Wymusza to na miejscowych władzach poszukiwanie prób zaradzenia tym trudnościom.