Pogoda. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko

Pogoda w środę przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają - opady mogą spowodować gołoledź. - Dziś tylko na północnym wschodzie więcej rozpogodzeń - przekazała Dorota Pacoch.

Znaczna część Polski znajdzie się pod wpływem frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Dzień zapowiada się w dużej mierze pochmurnie z większymi przejaśnieniami. 

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda. Synoptyczka IMGW: Opady miejscami mogą powodować gołoledź

Jak powiedziała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha, w wielu regionach, głównie we wschodniej połowie kraju, opady będą zamarzać, a nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. 

- Dziś tylko na północnym wschodzie więcej rozpogodzeń, natomiast na południu, na wschodzie i częściowo w centrum wystąpią słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, które miejscami mogą powodować gołoledź, co zdecydowanie utrudni warunki na drogach - zapowiedziała Dorota Pacocha w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Zimowa pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie zima 2022? Czy będzie mroźno? "To widać po niedźwiedziach"

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Temperatura maksymalna wyniesie od minus dwóch stopni na północnym wschodzie, przez dwa w centrum, do czterech stopni na zachodzie i nad morzem. Nad ranem na południu mogą jeszcze pojawiać się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem okresami dość silny.

Burza śnieżna. Zdjęcie ilustracyjne-15 stopni w Polsce już wkrótce? Synoptycy zapowiadają burzę śnieżną

"Dziś w zimnym, pochmurnym i wilgotnym środowisku atmosferycznym w Polsce dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne" - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze. 

"Na północy kraju i w górach wciąż utrzymuje się pokrywa śnieżna, choć w ostatniej dobie obserwowano jej topnienie. Dziś najgrubszą pokrywę śnieżną zanotowano na Śnieżce - wynosiła 9 cm" - przekazał w środę 23 listopada IMGW.