Pogoda na dziś - piątek, 18 listopada 2022 r. Ujemne temperatury i opady śniegu

W piątek, czyli 18 listopada 2022 r., wychodząc z domu, warto ubrać się w ciepłe kurtki, owinąć szyję szalikiem, a na głowę włożyć czapki. Czeka nas zimny dzień i choć gdzieniegdzie wyjdzie słońce, to ujemne temperatury obejmą całą Polskę. W niektórych częściach kraju możemy spodziewać się opadów śniegu.
Zobacz wideo Czy najbliższa zima może zmieść rząd PiS? Pytamy byłego rzecznika prezydenta

Jaka prognoza pogody czeka nas dzisiaj? Synoptycy wskazują, że okres ciepłej jesieni już za nami, a do Polski na dobre zaczyna wkraczać zima. Temperatury spadły poniżej zera, a w niektórych częściach kraju będzie padał śnieg. 

Przymrozek. Zdjęcie ilustracyjnePogoda. Przed nami duże ochłodzenie. Nawet 7 stopni "na minusie" i śnieg

Pogoda na dziś. W całym kraju termometry wskażą wartość poniżej zera st. Celsjusza

Choć centralna i zachodnia część kraju może do południa cieszyć się słońcem, to jednak zdecydowanie nie będzie ciepło, a upływem dnia niebo pokryją chmury. W Warszawie, Łodzi, Toruniu, Zielonej Górze i Poznaniu termometry wskażą -2 stopnie Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w Bydgoszczy i Szczecinie, tam mieszkańcy mogą liczyć na -3 st. Celsjusza. W pozostałej części kraju będzie od 0 do -1 stopnia Celsjusza.

Na południu, wschodzie i nad morzem słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Zimowej aurze będzie towarzyszył słaby i umiarkowany wiatr wschodni i północno-wschodni. Synoptycy ostrzegają, że na drogach i chodnikach może pojawić się gołoledź, dlatego warto zachować ostrożność.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Burza śnieżna. Zdjęcie ilustracyjne-15 stopni w Polsce już wkrótce? Synoptycy zapowiadają burzę śnieżną

Prognoza pogody na piątek. Zimowa aura utrzyma się do końca tygodnia

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że ujemne temperatury utrzymają się przez cały weekend. Analizując mapę pogodową, możemy zauważyć, iż w piątkową noc będzie jeszcze chłodniej. Od -2 stopni w Warszawie, po -5 w Lublinie, czy na Suwalszczyźnie. 

Mapa pogodowa IMGW. Piątek, 18 listopada 2022Mapa pogodowa IMGW. Piątek, 18 listopada 2022 Fot. IMGW, screen, meteo.imgw.pl

Według danych IMGW najzimniej będzie nad ranem z piątku na sobotę. Temperatura minimalna wyniesie wtedy od -6 stopni Celsjusza, miejscami na północy do -3 stopnie Celsjusza, na zachodzie i nad morzem -1 stopień Celsjusza. Natomiast w obszarach podgórskich lokalnie spadek temperatury sięgnie do -9 stopni Celsjusza. Jednak temperatura odczuwalna ze względu na dużą wilgotność powietrza, może osiągać nawet -12 st. Celsjusza.