Pogoda na dziś - wtorek 22 listopada 2022 r. Dodatnie temperatury pojawią się prawie w całym kraju

We wtorek, czyli 22 listopada 2022 r. możemy spodziewać się przejaśnień. Słoneczny, lecz chłodny poranek powita mieszkańców południowej części Polski i województwa zachodniopomorskiego. Pomimo zachmurzenia, nie będzie padało.
Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Jaka prognoza pogody zapowiada się na dziś? Na terenie całego kraju możemy spodziewać się przejaśnień. Termometry w przeważającej części kraju wskażą wartości powyżej zera st. Celsjusza. Co jeszcze czeka nas we wtorek?

Burza śnieżna. Zdjęcie ilustracyjne-15 stopni w Polsce już wkrótce? Synoptycy zapowiadają burzę śnieżną

Pogoda na dziś. Słońce przywita południową część kraju

W godzinach porannych znacznej część Polski będzie towarzyszyć znaczne lub częściowe zachmurzenie. Z promieni słońca mogą cieszyć się mieszkańcy południa oraz województwo zachodniopomorskie. Jednak z biegiem czasu sytuacja nieco ulegnie zmianie. W Kielcach, Rzeszowie i Białymstoku temperatura spadnie poniżej zera i wyniesie od minus trzech do minus jednego st. Celsjusza. 

Województwa, w których o poranku pojawiło się słońce, mogą spodziewać się częściowego zachmurzenia. Pozostałe regiony Polski, bez zmian, zachmurzenie całkowite utrzyma się do końca dnia. Na wschodzie kraju słaby wiatr północny i północno-zachodni. 

Zero st. Celsjusza będzie w Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Suwałkach i Szczecinie. Nieco cieplej, jeden stopnień na plusie będzie w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim. Dwa st. Celsjusza będą w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Zielonej Górze i Koszalinie. Trzech stopni na plusie mogą spodziewać się mieszkańcy Wrocławia oraz Gdańska. Najcieplej w Opolu, pięć st. Celsjusza i Katowicach, cztery st. Celsjusza.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Święta Bożego Narodzenia. ŚniegPogoda długoterminowa. Będzie śnieg na święta Bożego Narodzenia?

Prognoza pogody na wtorek. Wzrasta poziom zanieczyszczenia powietrza

W miarę zmian pogodowych dochodzi także do nasilenia zanieczyszczenia powietrza. Synoptycy informują o poziomie stężenia pyłów zawieszonych. Choć zazwyczaj z tego typu problemem borykały się głównie województwa śląskie, to jednak na sporządzonej przez IMGW mapie widać, że smog dotyka cały kraj. Warszawa dziś ma prognozowaną najwyższą wartość stężenia pyłu zawieszonego MP 2.5 w powietrzu.

Zanieczyszczenie powietrza. Maksymalne stężenie pyłu zawieszonegoZanieczyszczenie powietrza. Maksymalne stężenie pyłu zawieszonego Fot. Screen IMWG CMM


 

Zatem jeśli cierpimy na różnego rodzaju choroby układu oddechowego, warto ograniczyć wychodzenie z domu.